DAVET 

Değerli meslektaşlarımız,

18-19  Aralık  2020 tarihleri arasında ‘16. Ulusal Onkolojik Araştırmalar Çalıştayı’ düzenlenecektir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl web ortamında düzenlenecek olan çalıştayın amacı kanser tanı ve tedavilerindeki son araştırmaların ayrıntılı tartışılması, bu konudaki bilgilerin tazelenmesi ve kanser hastalığına karşı savaşta farklı disiplinleri biraraya getirerek ortak akıl ve güçle yeni çalışmaların zeminini hazırlamaktır. Önceki toplantılarımızın geleneğini takip ederek bu yıl da tüm konuların proje ağırlıklı olması planlanmıştır. Bu amaçla öncelikli olarak ülkemizde yürüyen TOG çalışmalarının güncel durumunu değerlendirmek, planlanan yeni çalışmaların ayrıntılarını gözden geçirmek ve gelecekte planlanabilecek olası yeni projeleri tartışmak hedeflenmiştir. 


Düzenleme kurulu tarafından tıpkı 2019 TOG çalıştayında olduğu gibi seçilmiş çalışmalara uzman eleştirmen ve istatistik desteği planlanmaktadır. Ayrıca temel bilimlerde yürüyen veya tamamlanmış çalışmalar konusunda bilgilendirme yapmak ve olası işbirliği açısından üniversite araştırma laboratuarlarından toplanan verilerin sizlerle paylaşılması amaçlanmaktadır.  


Multidisipliner yaklaşımla verimli ve keyifli geçeceğine inandığımız 16. Ulusal Onkolojik Araştırmalar Çalıştayına katılımınız toplantımızı zenginleştirecektir. 18 Aralık 2020’de buluşmak dileği ile,

 

Prof. Dr. Faruk Zorlu                Prof. Dr. Nuri Karadurmuş            Prof. Dr. Ferah Yıldız     
TOG başkanı                         Çalıştay Eşbaşkanı                    Çalıştay eş başkanı